skwiatek

Gminne Przedszkole
w Podegrodziu

.
.
 1. PLAC ZABAW

  Plac zabaw

   

  Przedszkole posiada nowoczesny, bezpieczny plac zabaw, wyposażony w atestowane urządzenia. Dzieci mają do dyspozycji dwa sprężynowce, wieżę ze sklepikiem, drabinkę oraz huśtawki.

   

  image008

  image005

 2. SZATNIA

  Szatnia przedszkolna

  Na parterze mieści się szatnia dla wszystkich dzieci przebywających w obiekcie.

   

  szatnie

   

 3. SALE ZABAW

  Sale zabaw

   

  s1

  W naszym przedszkolu znajdują się 4 bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne. Na parterze mieści się sala grupy I ( 3-4 latków ) na piętrze znajdują się sale grupy II –(4-5 latków), oraz grupy III i IV ( 5-6 latków ). Wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze wyposażone w sprzęt i zabawki, są bardzo kolorowe , ozdobione bajecznymi motywami, po to aby dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo.

   

   

  s3

  s4

  s5

 4. SALA WIELOFUNKCYJNA

  Sala wielofunkcyjna

   

  Przedszkole posiada salę wielofunkcyjną do zabaw i zajęć dodatkowych: logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej , zajęć teatralnych, plastycznych , terapii pedagogicznej. Sala ta jest bogato wyposażona w odpowiedni sprzęt i urządzenia : lustro do ćwiczeń logopedycznych niezbędne do ćwiczeń buzi i języka, mnóstwo układanek dydaktycznych i przyborów do ćwiczeń narządów mowy. Ścianka manipulacyjna i auto sensoryczne do ćwiczenia zmysłów , tor przeszkód , drabinki, ławeczki materace gimnastyczne, przybory do ćwiczeń, suchy basen z piłkami, stroje teatralne i pacynki , półkę z materiałami plastycznymi. Dzieci spędzają tu czas bardzo aktywnie – wyładowują napięcie i zbędną energię.

   

  swf1

  swf2

  swf3

 5. KĄCIK REGIONALNY

  Kącik regionalny

   

  Poznanie kultury naszego regionu powinno rozpocząć się już w przedszkolu, kiedy dziecko jest otwarte na nowe doświadczenia, a co najważniejsze rozpoczyna się kształtowanie poczucia systemu wartości i przynależności do konkretnego miejsca. Związek z własnym regionem jest sprawą bardzo istotną dla ukształtowania w dziecku poczucia własnej tożsamości. Lepsze poznanie i zrozumienie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą je rzeczywistość.Dzięki prowadzonemu w przedszkolu Kącikowi Regionalnemu pragniemy zachęcić dzieci do poznania i zrozumienia świata, jego kultury, rozbudzania w nich zainteresowanie swoim regionem i Ojczyzną.

   

  k1

  k2

  k3

 6. ŁAZIENKI

  Łazienki

   

  Łazienki są przystosowana do wieku naszych podopiecznych. Dzięki dobrze dopasowanemu wnętrzu jest ono przyjazne dzieciom i zachęca do nauki samodzielnego korzystania z toalety.

   

  image022

       image023

Informacje

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

 

WYPRAWKA DLA DZIECI 4 LETNICH

 1. blok rysunkowy kolorowy
 2. papier kolorowy
 3. kredki świecowe
 4. kredki ołówkowe
 5. farby plakatowe, pędzel
 6. klej
 7. plastelina
 8. nożyczki
 9. chusteczki higieniczne
 10. temperówka
 11. pantofle
 12. zapasowa odzież na zmianę (również bielizna)

WYPRAWKA DLA DZIECI 5,6 LETNICH

 1. blok rysunkowy kolorowy
 2. papier kolorowy
 3. kredki świecowe
 4. kredki ołówkowe
 5. ołówek,gumka
 6. farby plakatowe, pędzel
 7. klej
 8. plastelina
 9. nożyczki
 10. chusteczki higieniczne
 11. temperówka
 12. pantofle

 

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW:

 • W przedszkolu nie podajemy dzieciom lekarstw.
 • Do przedszkola prosimy nie dawać dzieciom słodyczy, lizaków, cukierków i gum do żucia.
 • W okresie letnim prosimy o przynoszenie nakryć głowy dla dzieci.
 • Wszystkie informacje dotyczące aktualnych wydarzeń w przedszkolu będą przekazywane rodzicom w formie pisemnej na tablicach informacyjnych lub ustnie przez nauczycieli.
 • Informacje dotyczące zachowania, postępów w nauce, stanu zdrowia uzyskać można od nauczycieli poszczególnych grup.